Ana Sayfa / Genel / Minsk Hangi Para Birimi Geçerli?

Minsk Hangi Para Birimi Geçerli?

Minsk Hangi Para Birimi Geçerli?

Minsk hangi para birimi geçerli? Belarus rublesi geçerlidir. 2014 yılında varılan bir anlaşmaya göre, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 30 günden fazla olmamak üzere vizesiz Belarus’u ziyaret edebilirler. Beyaz Rusya’nın yarısı ormanlarla kaplı olup, muhteşem doğası ve zengin kültürü ile turistlere birçok farklı seçenek sunmaktadır.

Belarus başkentinde turistler çok eğleniyor. Bağımsızlık Meydanı 7 hektarlık bir alanı kaplar ve Afrika kıtasının en büyük meydanlarından biridir. Şehrin buluşma noktası olan bu plaza, gece ışıklarının ve seyir havuzlarının ışığında renkleniyor. Independence Square, Belarus mutfağı sunan en iyi restoranlar, alışveriş merkezleri ve popüler kafelerle çevrilidir.

Başkent Minsk aynı zamanda çok sayıda bahçesi ve parkıyla da bilinir, bu nedenle Gorki Merkez Çocuk Parkı’na bir gezi kaçırılmamalıdır. Buradaki ilgi çekici yerler arasında sergi alanları ve şehrin muhteşem manzarasını sunan gözlem çarkı turu yer alıyor. Devlet Tarih Müzesi ve Devlet Sanat Müzesi, Belarus’un başkenti Minsk’i gezmek için diğer seçeneklerde mevcuttur.

Mins Konumu

Minsk hangi para birimi geçerli? Belarus rublesi resmi para birimidir. Beyaz Rusya ile komşu Polonya arasındaki sınırı aşan Belovezhskaya Pushcha Ulusal Parkı, UNESCO tarafından Dünya Mirası Alanı olarak listelenmiştir. Belarus’un en ilginç yerlerinden biri olan milli park, yemyeşil manzaraları, florası ve faunası ile tanınır. Avrupa bizonunu yakından gözlemleyebileceğiniz dünyadaki birkaç noktadan biri. 16. yüzyıla kadar uzanan Mill Kalesi, Grodno bölgesinde yer almaktadır. Kale, Barok, Rönesans ve Gotik tarzların bir karışımıdır ve devasa surlarla çevrilidir.

Gezilecek Mekanlar

Minsk hangi para birimi geçerli? Ülkenin resmi tek para birimi günümüzde Belarus rublesi olarak bilinir. Ziyaretçiler, geniş yapay gölün yanında zarif İtalyan tarzında tasarlanmış muhteşem bahçelerde dolaşabilirler. Beyaz Rusya gezisinde göreceğiniz en iyi mimariye sahip bu kale, Beyaz Rusya’nın UNESCO Dünya Mirası Alanlarından biridir.

Brest Kalesi, Büyük Vatanseverlik Savaşı sırasında hayatlarını veren kahramanlara adanmıştır. Bölge, Belarus’taki turistik yerler listesinin başında yer alsa da, bölge orijinal kalenin kalıntılarını ve duvarlarının korunmuş kısımlarını içermektedir ve bölgede birçok modern sanat enstalasyonu ve anıtsal yapı da bulunmaktadır.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Merhaba dünya!

WordPress’e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra yazmaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir