Ana Sayfa / Minsk Restaurant & Pub / Minsk Mutfağı

Minsk Mutfağı

Minsk Mutfağı

Minsk Mutfağı
Minsk Mutfağı

Tarih ve Kültür bakımından Avrupa’nın birçok bölgesi gezilmeye ve görülmeye değerdir ve Avrupa’daki birçok bölge hiç şüphesiz ki kültür, sanat ve eğlence başkenti olma özelliğini taşımaktadır. Dolayısı ile dünyanın hemen her bölgesinden yılın hemen her mevsiminde Avrupa seyahatleri sıklıkla gerçekleştirilmektedir. Bu noktada önemli olan en vurucu nokta ise maddiyat konusudur. Maddi olarak çok ciddi bir yükümlülük altına girmek istemeyen ve bütçe dostu bir Avrupa seyahati gerçekleştirmek isteyen tatilciler bu noktada en çok Doğu Avrupa ülkelerini tercih etmektedir.

Doğu Avrupa ülkeleri arasında en çok dikkat çeken ülke ise hiç şüphesiz ki Beyaz Rusya’dır. Beyaz Rusya başkenti Minsk ile beraber gerek Avrupa’nın gerek ise dünyanın hemen her bölgesinden turiste ev sahipliği yapmaktadır. Bu noktada Başkent Minsk ucuz ve kaliteli bir tatilin yegane merkezi olarak bilinmektedir. Minsk seyahatlerinde insanlar genellikle Minsk mutfağı ve yeme içme fiyatlarını merak etmektedirler. Minsk mutfağı hakkında kısaca bilgi vermek gerekir ise Minsk mutfağı hem Balkanlardan hem de Rus mutfağından oldukça fazla şekilde etkilenmiştir. Zaten halkının neredeyse yüzde 90’lık bir kesimi Rusça konuşup Rus kültürünü benimseyen bu toplumda özellikle Kuzey mutfağı hâkimdir. Fakat Kuzey Mutfağı denildiğinde akla ilk gelen şeylerden bir tanesi olan balık Minsk mutfağı içerisinde çok fazla yer almamaktadır. Çünkü Minsk mutfağı ülkenin yapısı ve üretimi itibariyle patates yiyecekleri üzerine yoğunlaşmıştır ve balık üretimi ülkenin denize kıyısı olmadığı için ithalat masraflarından dolayı yüksek derecede mutfağa etki etmemiştir

Minsk seyahatleri boyunca turistler genellikle yeme içme ve konaklama konularında çok ciddi bir maddi yükümlülüğü altında girmektedirler çünkü Minsk yapısı itibariyle turistlere oldukça fazla olanak tanıyan ve gerek konaklama konusunda gerek ise yeme içme konusunda oldukça ucuz rakamlarla hizmetlerini fiyatlandırarak bu noktada hem ülke hem de şehri oldukça çekici kılmaktadır. Minsk ziyaretleri genellikle eğlence sektöründe daha iyi yaşayabilmek için gerçekleştirilse de Doğu Avrupa’nın tarihi ve kültürünü daha iyi yaşamak isteyen turistler genellikle Kültür turizmi için de Beyaz Rusya’yı tercih etmektedirler.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir