Ana Sayfa / Minsk Hakkında / Minsk Nereye Bağlı

Minsk Nereye Bağlı

Minsk Nereye Bağlı

Minsk Nereye Bağlı soruları son günlerde oldukça fazla gündeme geliyor. Doğu Avrupa ülkelerinden biri olan Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’tir. Şehir, Beyaz Rusya olarak da bilinen Beyaz Rusya’nın en popüler ve en büyük şehri olması nedeniyle son derece önemli bir statüye sahiptir.

Belarus, eski bir Sovyet ülkesidir ve Rus kültürünü koruyan birkaç Sovyet ülkesinden biridir. 1991 yılında dağılan birçok ülke yeniden inşa edilmiş ve kültürlerini yaşatmaya çalışmıştır. Belarus’ta ise durum biraz farklı. Başkent Minsk’e girdikten sonra farkı kolayca anlayabilirsiniz.

Neredeyse ulusal tanıtımın merkezi olan bu şehir tam bir açık hava müzesi. Sıra dışı mimarisi şehre çok farklı bir hava katıyor. Bu atmosferin nedeni hiç şüphesiz uzun yıllardır koruduğu Sovyet Sosyalist Cumhuriyetler Birliği’dir. Minsk, ülkenin en modern şehri ve her anlamda ülkenin merkezi. Minsk, Belarus’un kültürel, politik ve ekonomik merkezidir ve coğrafyası çok verimlidir.

Minsk Coğrafi Konumu

Minsk Nereye Bağlı? Minsk Belarus’a bağlıdırMinsk, Svislach ve Nyamiha nehirlerinin kesiştiği coğrafi konumda yer almaktadır. İki nehir şehre çok farklı hisler veriyor. Ülkenin en popüler yeri olan Minsk, doğal olarak ülkenin en önemli isimlerinin de tercih ettiği şehirlerden biri. Dışarıdan bakıldığında şehir, sosyal ve kültürel değerleri nedeniyle birçok Belaruslu tarafından tercih ediliyor. Bu da şehri ülkenin en kalabalık şehri yapan en önemli detaylardan biridir.

Hak edilmiş başkent Minsk, neredeyse ülkenin ortasında yer almaktadır. Coğrafi olarak Polonya, Ukrayna ve Rusya gibi bölgedeki belli başlı ülkelere çok yakın olan Minsk, bu anlamda da yerli ve yabancı birçok turisti kendine çekiyor.

Minsk, resmi olarak 1067 yılında kurulmuş, bölgedeki en eski yerleşim yerlerinden biridir. Bu tarihi şehir, kuruluşundan itibaren Rusya’nın hakim olduğu topraklardan ve Rusya’ya dayalı bir uzantı devleti haline gelmiştir. Bir bakıma Minsk, aslında tipik bir Rus şehri. Şehir çok ucuz olduğu için çevre ülkelerden birçok yatırımcıyı kendine çekiyor. Ancak aralarında çok az Türk var.

Minsk Ziyaretleri

Minsk Nereye Bağlı? Belarus’un başkentidir. Minsk, son yıllarda Türklerin ziyaret ettiği ülkelerden biri haline geldi. Özellikle vizelerin iptali bunda kilit rol oynamıştır. Belarus, son yıllarda uyguladığı politikalarla başta Almanya olmak üzere birçok Avrupa ülkesine vizesiz seyahatin yolunu açmıştır.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Minsk Saat Farkı

Minsk’e Ne Zaman Gidilir?

Minsk’e Ne Zaman Gidilir? Yurtdışı tatili denildiğinde şüphesiz ki birçok kişinin aklına gelen güzel yerlerden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir