Ana Sayfa / Genel / Minsk

Minsk

Minsk

Minsk
Minsk

Doğu Avrupa dünyanın en harika yerlerinden biri olmakla beraber gerek tarihi yapısı gerek ise sosyal kültürel yapısı ile dünyanın birçok yerinden yüz binlerce hatta milyonlarca turiste ev sahipliği yapan bir bölgedir ve bu bölgenin en çok rağbet gören ülkelerden bir tanesi de hiç şüphesiz ki Beyaz Rusya olarak bilinmektedir. Beyaz Rusya yani diğer adı ile Belarus tüm dış gelirini turizme borçlu olan bir ülkedir ve bu bağlamda da Minsk elbette ki Doğu Avrupa’da turizmin başkentlerinden biri olarak bilinmektedir. Minsk özellikle gece hayatı ve eğlence sektörü ile tanınan bir şehirdir. Beyaz Rusya’nın en kalabalık şehri olarak bilinmektedir. Yaklaşık 2 milyona yakın nüfusuyla beraber 47 kilometrelik bir alanda yer alan Minsk yalnızca tarihi yapısı ve sosyo-kültürel özellikleri ile değil aynı zamanda yerel insanlarının yabancılara oldukça sıcak bir tavır içerisinde olması ile de beraber birçok insanı cezbetmektedir.

Bir turist için yurt dışında seyahat gerçekleştirmek belli başlı şartları dayanmaktadır bu şartlardan en önemlisi de bütçeye ve harcamalara en uygun şekilde bir seyahat gerçekleştirmektir. Minsk Doğu Avrupa’da en ucuz başkentlerden biri olarak bilinmektedir ve özellikle Türkiye ya da Asya ülkelerinden gelen birçok ziyaretçi burada harcamalarını düzgün bir şekilde gerçekleştirip çok ciddi bir maddi yükümlülüğün altına girmeden rahatlıkla tatilini gerçekleştirebilmektedir. Özellikle Türkiye açısından bakıldığında da Beyaz Rusya Türkiye vatandaşlarından herhangi bir vize talebinde bulunmamaktadır fakat yine de belli başlı şartların sağlanabilmesi ülkeye giriş açısından gereklidir. Bunlar sağlık sigortası Türkiye Cumhuriyeti pasaportu veya kimliği ve istenen diğer evraklardır.

Minsk ziyaretleri ülkemizde birçok tur tarafından ayarlanabilmektedir. Dolayısıyla Minsk ziyaretlerini gerçekleştirebilmek için çok ciddi bir maddi birikim yapılmasına gerek kalmadan sadece kalınacak süre boyunca temel ihtiyaçları karşılayabilecek kadar bir maddiyat toplayıp Minsk’e gitmek mümkündür. Minsk’i genellikle eğlence sektörünün içinde bulunmak amacıyla giden turistler doldurmaktadır fakat yine de doğu Avrupa’nın eşsiz tarihi yapısına ve atmosferine gidip yerinde görmek ve tarihi yaşamak isteyen aileler de Beyaz Rusya’yı ve Minsk’i ziyaret edebilmektedirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Merhaba dünya!

WordPress’e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra yazmaya …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir