Ana Sayfa / Minsk Hakkında / Minsk’e Nasıl Gidilir ?

Minsk’e Nasıl Gidilir ?

Minsk’e Nasıl Gidilir ?

Minsk'e Nasıl Gidilir ?
Minsk’e Nasıl Gidilir ?

Beyaz Rusya yani bilinen ismi ile Belarus Avrupa’da çok şahsına münhasır bir ülke olarak bilinmektedir bunun nedenlerinden bir tanesi özellikle Komünizmin çöküşünden sonra kendi içlerinde farklı bir kültür arayışına girmeleri ve hala o eski Rusya kültürünü de biraz olsun kaybetmemelerinden kaynaklanmaktadır, bu nedenle Avrupa’da birçok ülkenin kültürleri birbirine tam olarak benzer bir şekilde gözükmese de yakın olarak bilinmektedir fakat Belarus Doğu Avrupa’da bu birbirine yakın olan ülkeler arasında biraz farklılık göstermektedir ve bu nedenle de gerek sosyo-kültürel yapısı gerek tarihi dokusu gerek ise sanat anlayışı Avrupa’da diğer ülkelerden biraz daha farklı bir konumda yer almaktadır. Belarus özellikle ülkemiz tarafından çok fazla ziyaret edilen bir ülkedir ve elbette ki Minsk isimli başkenti ve bu bağlamda en çok rağbet gören şehirlerden bir tanesi olarak bilinmektedir Minsk’e nasıl gidilir sorusu da bu bağlamda büyük bir önem kazanmıştır son zamanlarda Minsk’e nasıl gidilir sorusunun cevabı aslında oldukça basittir.

Avrupa’daki birçok ülkenin aksine Beyaz Rusya vize işlemleri ile ilgili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına çok büyük sorumluluklar yüklememektedir. Bu bağlamda Minsk’e nasıl gidilir sorusunun cevabı şudur; herhangi bir vize işlemi gerekmeksizin sadece sağlık sigortanız ve istenen bir kaç evrak dışında Türkiye Cumhuriyeti pasaportunuz veya kimliğiniz ile rahatlıkla Beyaz Rusya giriş sağlayabilirsiniz, bunun yanı sıra sadece uçak ile değil aynı zamanda karayolu ile de beyaz Rusya’ya seyahate edebilmek mümkündür. Fakat bunun için belli başlı şartlar gerekmektedir ve bu şartlar içinde seyahat türünüze bağlı olarak bu belgelerin neler olabileceğini iyice araştırmanız gerekmektedir.

Ülkemizde bazı seyahat acenteleri Beyaz Rusya ya haftalık seferler düzenlemektedir ve bu seyahat acenteleri üzerine yapılacak kısa bir araştırmadan sonra bütçeye en uygun şekilde tatil seçilebilir ve Beyaz Rusya seyahati gerçekleştirilebilir. Ülkemizdeki seyahat acenteleri Beyaz Rusya seferleri için çok ciddi bir miktarda ücret talep etmektedirler ve bu nedenle de Beyaz Rusya seferleri çok sık bir şekilde düzenlenmektedir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avantajlı Minsk turu

Minsk Neyi Meşhur?

Minsk Neyi Meşhur? Minsk biralarıyla meşhur bir şehirdir. Belarus veya Türkçe Belarus, 1991’de Sovyetler Birliği’nden ayrılan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir