Son Eklenenler
Ana Sayfa / Minsk Turu / Minsk Gezi Rehberi

Minsk Gezi Rehberi

Minsk Gezi Rehberi

Minsk Gezi Rehberi
Minsk Gezi Rehberi

Minsk Beyaz Rusya’nın başkenti olarak Doğu Avrupa’da en çok dikkat çeken şehirlerden bir tanesini oluşturmaktadır. Tarihi yapısına bakıldığında pek çok savaş pek çok barış ve pek çok antlaşma görmüş bu şehir hem Nazi işgaline sahne olmuş hem de kızılordu zaferine ev sahipliği yapmıştır. Dolayısıyla bugün günümüzde Minsk seyahatleri bilinenin aksine yalnızca eğlence ve gece hayatı için değil aynı zamanda tarihi ve kültürel bir seyahat için de sürekli yapılmaktadır. Bu noktada Minsk dünyanın dört bir tarafından oldukça ilgi çekici bir şekilde takip edilmektedir dolayısıyla bu çerçeveden bakıldığında da iyi bir Minsk gezi rehberi bulmak gerçekten hayatı derecede önemli olabilmektedir. Minsk gezi rehberi çerçevesinde Minsk festivalleri önemli bir rol oynamaktadır çünkü yanımda hemen hemen her mevsiminde Minsk festivalleri gerçekleştirilmektedir fakat eğlence sektörü ile çok ciddi bir şekilde ilgi yoksa diğer durumda Minsk gezi rehberi gezilecek tarihi ve kültürel mekanlardan iyice bahsetmek durumundadır.

Minsk tarihi ve kültürel yapısını çok uzun süreler koruyup günümüze kadar taşımayı başarmış Avrupa’nın en görülmeye değer yerlerinden bir tanesidir. Özellikle Aziz Simone ve Helena Kilisesi Minsk’e yapılan ziyaretlerde en çok ziyaret edilen 2 bölge olarak bilinmektedir. Bunun dışında Zafer Meydanı Belarus Modern Milli Kütüphanesi, Büyük Vatanseverlik Savaşı Müzesi Belarus Opera ve Tiyatro binası Botanik Bahçeleri Trinity Bölgesi Kutsal Ruh Katedrali ve Ulusal Sanat Müzesi aynı zamanda Minsk’te en çok ziyaret edilen ve en çok rağbet gören bölgelerin başında gelmektedirler.

Minsk aynı zamanda ucuz alışveriş ve maliyetsiz bir konaklama hizmeti de sunmaktadır. Özellikle ülkenin ekonomisi turizme dayalı olduğu için devlet politikaları gereği çok ciddi bir maddi yükümlülük olmadan özellikle kısa süreli seyahatlerinde turistleri rahat ettirmek Beyaz Rusya için oldukça önemlidir ve bu nedenle de aslında International bir politika izleyen Belarus özellikle Ortadoğu ve Asya’dan gelen ziyaretçiler için daha da ucuz bir hale geldiğinden dolayı yaz veya kış ayları demeden yılın her mevsimi ziyaretçi akınına uğramaktadır ve bu ziyaretçi akını da beraberinde hem ülkenin çekiciliğini hem bilinirliğini hem de ekonomik seviyesini arttırmaya etmektedir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hafta sonu Minsk Turları

Hafta sonu Minsk Turları

Hafta sonu Minsk Turları Eğer yoğun bir hafta geçirdiyseniz en azında şöyle bir kafanızı dinlemek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir