Ana Sayfa / Minsk Hakkında / Minsk Gezi Rehberim

Minsk Gezi Rehberim

Minsk Gezi Rehberim

Minsk Gezi Rehberim
Minsk Gezi Rehberim

Minsk çantanızı sırtına atıp özellikle yaz ve bahar aylarında rahatlıkla gidebileceğiniz ülkelerden biridir. Vize zorunluluğu olmayan ülkeye rahatlıkla giriş yaparak istediğiniz gibi dolaşabilirsiniz. İstanbul dan iki saat gibi kısa bir sürede gideceğiniz bu ülke Beyaz Rusya başkenti olmakla birlikte turistlerin çok rağbet ettiği bir yerdir. Minsk doğası temiz havası ve özellikle gece hayatı ile rahatlıkla konaklayıp eğlenebileceğiniz bir ülkedir. İnsanları birbirine saygılı , suç oranı çok düşük olan bu ülke gezmek için güvenilebilir ülkeler arasında yer almaktadır. Belki de sokaklarda hiçbir polis görmeden turunuzu tamamlamış olabilirsiniz. Litvanya prensliğine ait bu ülkenin eski adının Menka olduğu söylenmektedir. Minsk’te kullanılan resmi dil Rusça’dır. Çok uzun yıllar Rus imparatorluğu altında yer alan bu ülke ve şehir sonraları Rus İmparatorluğunun çökmesi ile birlikte özerkliğine kavuşmuştur. Çok uzun süre Rus imparatorluğunun egemonyası altında yer alan Misnk haliyle Sovyet mimarısının harikaları ile kaplıdır.

 

Minsk ‘te mutlaka gezilmesini tavsiye ettiğimiz yerler arasında Aleksandrovsky Meydanı, Özgürlük Meydanı, Kızıl Kilise, Ulusal Tiyatro Binası, Gözyaşı Adası, Kuğulu Çocuk Çeşmesi, Nezavisimosti Caddesi, Eski Şehir Bölgesi, Zafer Meydanı, Ulusal Sanat Müzesi, Ulusal Tarih Müzesi, Taş Müzesi ve Minsk Sinema Tarihi Müzesi gelmektedir. Gördüğünüz gibi Minsk’e gittiğinizde dolu dolu gezebileceğiniz bir çok yer vardır. Bunun yanı sıra gündüz bu alanları dolaştıktan sonra geceleri ise çok rahat bir şekilde dışarı çıkabilir ve eğlence dünyasına geçebilirsiniz. Mink eğlenceyi seven bir kent olmak ile birlikte aynı zaman bir çok güzel otel ve gazinoya da ev sahipliği yapmaktadır. Yani Minsk ‘te duracağınız sürece her dakikanızı verimli bir şekilde geçirebileceğiniz bu şehire gelmemeniz için hiçbir sebep bulunmamaktadır. Aynı zamanda fiyat olarak Avrupa ülkelerine göre çok daha uygun fiyatlı olan bu şehirde yaşam oldukça kolaydır. Bir defa geldiğinizde her zaman gelmek isteyeceğiniz bu şehirden bir çok anıyla döneceğinize eminiz. Web sitemiz üzerinden sizlere sürekli olarak minsk hakkında haberler vermeye devam edeceğiz. Minsk.com.tr’yi izlemeye devam edin.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avantajlı Minsk turu

Minsk Neyi Meşhur?

Minsk Neyi Meşhur? Minsk biralarıyla meşhur bir şehirdir. Belarus veya Türkçe Belarus, 1991’de Sovyetler Birliği’nden ayrılan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir