Son Eklenenler
Ana Sayfa / Minsk Hakkında / Minsk Halkı

Minsk Halkı

Minsk Halkı

Minsk Halkı
Minsk Halkı

Belarus Cumhuriyeti yerli halkını en önem verdiği dallar Spor ve Eğitim. Özellikle başkent minsk sakinlerinin Üniversite mezun oranı % 90 seviyeleirnde seyretmektedir.

Beyaz Rusya olarad da adlandrılan Belarus sakinleri adet sporla bütünleşmiş ; öylr ki spor ypmadan asla yaşanmaz cümlesini net olarak göstermektedirler. Belarus halkı ; sürekli tamamına yakını müzik dinlemeye bayılıyorlar. Belarus halkı yeniliklere açık oaln ; bilmedikleri konuşar ile larşılaştıklarında , ilgi çekici geldiyse mutlaka detaylı bir araştırma süreci başlatıp , geniş kapsamlı sistemli bir şekilde istedikleri bilgilere ulaşmaktadır. Belarus Cumhuriyetinde başta Minsk şehiri olmak üzere ; her şehirde Üniversite eğitimi almak adına ; yada İş imkanı anlamında yaşamakta olan ciiddi bir yabancı uyruklu  kitle bulunmakta; ve Belarus yerli halkı , Minsk sakinleri her konuda yardım için hazır kıta beklemekteler; yrdım etmeyi alışkanlık haline getimiş ; yaşam biçimi olrak düşünen, ender görülecek orandan çok yardımseverdirler.

Belarusu ; Ukrayna, Rusya, ve diğer Rus ülkeleri ile asla , kesinlikle ; hiç bir şekilde kıyaslama yapamzsınız. Belarus Cumhuriyeti hakkında duymuş olduğunuz , tabık olduğunuz oluösuz bir haber basından , internet ortamındann , çevrenizden duydunuz_mu_? şahit oldunuz_mu_?

Belarus ( Beyaz Rusya) dünyanın en güvenli ülkesi. yaşayan insanlar:özellikle başkent MİNSK halkı spor ve müziğe, cok önem veriyorlar. Aynı zamanda: eğitimi de büyük önem veriliyor. Zaten: insanların eğitim seviyesi; yüzde yüze çok yakın. Şehirde yaşayan insanlar: kültürlü ve aklı başında.

Bu şehirde: en çok dikkatinizi çekecek husus: 2 milyon nüfusu olan şehirde yaşayanların, üçte ikisinin bayan olması.

Tüm işyerlerinde çalışanların yoğunluğu bayan ve inanın, daima bakımlılar. Her yerde, her çeşit hizmet alanında, bayanlara rastlamak mümkün. Bir ırkın kadınının, bu kadar mı güzel ve çekici olabileceğini, sürekli sorgulayacaksınız. Ama: bu sorgulama sırasında: bazı duyumların etkisinde kalarak, bu ülkede göreceğiniz her bayanı; asla ve asla yanlış algılamamanız gerek. Bu şekilde değişik yaklaşımlar veya değişik teklifler sonucu ; ters durumlar ile karşılaşabilirsiniz.

Peki, şehirde Türk varmı? Evet, şehirde yaşayan pek çok Türk var. Türkler: inşaat ve yiyecek sektörüne girmişler. Bir de, öğrenci olarak buraya gelmiş olanlar var. Özellikle: Minsk State Linguistik Üniver

Belarus Cumhuriyetinde Türk öğrenciler 2000 yılından bu güne zaman geçtikçe sürekli artış göstemekte Özellikle başkent Minsk´te çoğunlukla bulunmaktalr, Belarus başknet Minsk yerli halkını , yogunlukta bulunduğu bölgedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Minsk Yurtları

Minsk Yurtları

Minsk Yurtları Minskte hangi amaçla olursa olsun eğitim almak isterseniz şayet ilk düşünmeniz gereken konulardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir