Son Eklenenler
Ana Sayfa / Minsk Hakkında / Minsk ile ilgili faydalı bilgiler

Minsk ile ilgili faydalı bilgiler

Minsk ile ilgili faydalı bilgiler

Minsk ile ilgili faydalı bilgiler
Minsk ile ilgili faydalı bilgiler

Son zamanlarda sadece Türkiye değil aynı zamanda dünyanın dört bir yanından turist çekmeyi başarmış Beyaz Rusya bu bağlamda Doğu Avrupa’nın en çok ziyaretçi çeken ülkelerinden bir tanesi olmayı da hak etmiştir. Beyaz Rusya ziyaretlerinde bulunan turistler genellikle Minsk şehrini yani başkenti seçmektedirler. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi olarak Minsk genellikle eğlence sektörünün yoğun yaşandığı ve tarihi kültürel yapıyı da sonuna kadar hissetmeye izin veren bir şehirdir ve bu bağlamda da ulaşımdan konaklamaya yeme içmeden tiyatro sinemaya kadar hemen her şey Turizm için yeniden restore edilmiştir. Devlet politikaları daima Beyaz Rusya ziyaretlerinde bulunan turistleri rahat ettirmek üzerine olduğu için dışarıdan gelen turistlerin ülkeyi sevebilmeleri ve iyi şekilde bahsedebilmeleri adına birçok yenilik bu amaçla ortaya çıkmıştır.

Minsk ile ilgili faydalı bilgiler en nihayetinde bölgenin oldukça ucuz ve kaliteli olduğunu bilmek ile başlar. Uzun yıllar Rusya himayesinde kaldığı için Beyaz Rusya içerisinde hala komünist felsefeyi barındırmaktadır ve dolayısıyla da kapitalist kültüre çok aşina bir toplum oldukları söylenemez. Minsk ile ilgili faydalı bilgiler konusunda söylenebilecek en önemli şeylerden bir tanesi de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için herhangi bir vize uygulaması olmadığıdır kısacası Türkiye Cumhuriyeti pasaportu veya nüfus cüzdanı ile ülkeye giriş çıkışlar sağlanabilmektedir fakat ebetteki seyahat türüne göre istenen ek belgeler de ortaya bazen çıkabilmektedir.

Minsk ile ilgili faydalı bilgiler konusunda söylenebilecek son önemli nokta ise ülkenin resmi dili Belarusça olmasına rağmen halkın neredeyse %95’i Rusça konuşmaktadır ve bu nedenle de Belarus seyahatleri esnasında Rusça iletişim kurmak oldukça rahattır. Çünkü aynı zamanda Beyaz Rusya halkı turistlere karşı oldukça sıcak ve yakın davranmaktadır ve kendi dillerinin ne kadar zor olduğunu bildikleri için iletişim kurma konusunda olabildiğince yardımcı olmaktadırlar. Ülkenin çok büyük bir nüfusu zengin bir nüfus sayılmadığı için ve ekonomide Turizm çok büyük bir rol oynadığı için Beyaz Rusya turistleri ülkede kaldıkları süre zarfı boyunca her açıdan rahat edebilmenin keyfini sürmektedirler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Minsk Yurtları

Minsk Yurtları

Minsk Yurtları Minskte hangi amaçla olursa olsun eğitim almak isterseniz şayet ilk düşünmeniz gereken konulardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir