Ana Sayfa / Minsk Otelleri / Minsk Konaklama Nasıl Yapılır?

Minsk Konaklama Nasıl Yapılır?

Minsk Konaklama Nasıl Yapılır?

Minsk konaklama nasıl yapılır sorusuna değinmeden önce; Eski adı ile bahsetmek gerekirse Menja, günümüzde ise Minsk adıyla  bilinen bu güzel şehir, Beyaz Rusya’nın  başkentidir. Özellikle İkinci Dünya Savaşı ve SSCB tarihi ile yakından ilgilenenlerin fazlasıyla ziyaret etmekte olduğu, tarihi kent Minsk’te yapılacak olan bir tatil, turistlere oldukça enteresan deneyimler sunmaktadır.

Fazlası ile planlı ve düzgün olan şehircilik yapısıyla, son derece gelişmiş toplu taşıma sistemiyle,  suç oranlarının düşüklüğüyle, şehrin aşırı ucuzluğu ve aynı zamanda konaklama seçeneklerinin çok uygun fiyatlı olması burayı oldukça  cazip kılan ve kişilerin tercih etmesini sağlayan başlıca sebepler arasında yerini almaktadır. Cazip fiyat seçenekleri ve harika deneyim avantajı sunmasından ötürü minsk konaklama nasıl yapılır sorusu turistler tarafından fazlasıyla  araştırılan bir konu haline gelmiştir.

Peki Minsk konaklama nasıl yapılır? özetle bahsetmek gerekir ise; Beyaz Rusya’nın başkenti olan Minsk, dikkat çekici tarihi ve doğal güzellikleri sayesinde her yıl binlerce turisti ağırlarınından ötürü ziyaretçilerine konaklama açısından pek çok seçenek sunmaktadır. Diğer Avrupa şehirlerine oranla çok daha uygun cazip fiyatlara oteller bulmanız gayet mümkündür.

Minsk’te Kalınacak En İdeal Bölgeler

Özellikle son senelerde turistlerin bir hayli dikkat ve ilgisini üzerine çeken Minsk avantajlı otel seçenekleri açısından pek çok sayıda tercih olabilecek avantajlı, cazip konaklama tesislerini ziyaretçilerine sunmaktadır. Otellerin pek çoğu devlet tarafınca işletilmekte olduğundan dolayı  uygun fiyatlar ile karşılaşılır. Bu avantajlı otellerin yoğun olduğu bölgeler ise şu şekildedir; Tsentralny District, Moskovsky District ve Leninsky District.

Tsentralny District

Şehir merkezini sınırları içerisine alan Tsentralny District bölgesinde konaklama yaparak turistik her noktalara yürüyerek ulaşabilmeniz mümkündür. Namiga Nehri’nin geçmekte olduğu bu bölgede doğal güzelliklerin ve bununla beraber tarihi yapıların yanında yerel lezzetleri tatma şansı bulabileceğiniz pek çok ünlü mekan da yer almaktadır.

Moskovsky District

Şehrin tarihiyle alaklı çok yakından ilgileniyorsanız konaklama yapmanız gereken bölge mutlaka Moskovsky District olmalıdır. Hem merkezi hem de uygun cazip fiyatlı otellerin yer aldığı bu bölgede hediyelik eşya veyahut farklı ihtiyaçlarınıza yönelik  pek çok mağazanın bulunduğu sokakları da görmüş olursunuz.

Leninsky District

Belarus Ulusal Tarih ve Kültür Müzesi gibi oldukça önemli pek çok müzenin ve sanatsal etkinlik mekanlarının bulunmuş olduğu bu bölge, özellikle şehri yürüme mesafesi ile gezmeyi sevenlerin tercihi olmaktadır. Konaklama açısından ise 5 yıldızlı otellerden, hostellere kadar pek çok seçenek bulmak mümkündür.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Minsk Ucuz Oteller

Minsk Ucuz Oteller

Minsk Ucuz Oteller Doğu Avrupa seyahatlerinde en ucuz en maliyetsiz fakat bir o kadar da …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir