Son Eklenenler
Ana Sayfa / Minsk Hakkında / Minsk Nezavisimosti Caddesi

Minsk Nezavisimosti Caddesi

Minsk Nezavisimosti Caddesi

Nezavisimosti
Nezavisimosti

Beyaz Rusya Minsk Nezavisimosti Caddesi:

Nezavisimosti caddesi;Beyaz Rusya Cumhuriyetinin başkenti Minsk şehrinin merkezindeki en bilinen ; en popüler, an tanınan ana caddedir.
Mİnsk Nezavisimosti Caddesi 1801 senesinde ilk temeli atılıp yapılmıştır. Zaman içerisinde Tarih boyunca ismi çok sık sık değiştirilmiştir ve Nezavisimosti caddesinin ilk ismi ( adı) ZAHAREVSKAYA ( захаревская ) NOVI GOROD (новый город ) гауптштрассе (alman işgali döneminde ) ( ULİTSA SOVETSKAYA ( улица советская ) ULİTSA 25 MARTA ( улица 25 марта ) PROSPEKT STALİNA ( проспект сталина ) LENİNSKİ PROSPEKT ( ленинский проспект ) PROSPEKT FRANCİSKA SKORİNİ ( проспект франциска скорины ) 2005 senesinde  Nezavisimosti caddesi ismini almıştır. ( Rusçası проспект независимости ) Türkçesi bağımsızlık caddesi. Uzunluğu 15.3 kilometre olan cadde üzerinde 11 adet metro durağı ( istasyonu) bulunmaktadır.
Beyaz Rusya Minsk şehrinin en popüler cafe, bar, restaurant , disko ve gece kulupleri, Casinolarının bir çoğu; Nezavisimosti caddesi üzerinde bulunmaktadır. Beyaz Rusya Minsk şehirinin en güzel en tarihi, en merkezi ve en işlek caddesi olan Nezavisimosti caddesi uzerinde bir cok devlet dairesi bulunmakta ve bunlardan örnek vermemiz gerekir ise ; metro merkez binası, KGB merkez binası, postane merkez binası, devlet Üniversiteleri, Üniversite öğrenci yurtları, SSCB döneminin en ünlü devlet mağazaları sayılan GUM, SUM, devlet sirki binası, devlet sarayı, Belarus (Beyaz Rusya) Cumhuriyeti merkez bankası, müzeler, parklar,  tiyatro salonları ve özgürlük anıtı bulunmaktadır. Özgürlük anıtının önünde ikinci dünya savaşı sonrasında sönmeyen ateş yıllardır yanmaya devam etmektedir. Nezavisimosti caddesi üzerinde bulunan botanik bahçesi ( ботанический сад ) binlerce ağac ve bitki türünü bünyesinde barındırmaktadır.
Beyaz Rusya Minsk şehrinin kalbi Nezavisimosti caddesi günün 24 saati canlı ve hareketlidir. Beyaz Rusya’ya gelen tüm yabancı turistlerin en uğrak yeridir bu cadde. İlginç bir ayrıntı bu cadde üzerindeki hemen hemen tüm binalar eşit yüksekliktedir. Cadde üzerindeki binalar SSCB mimarisinden çok Avrupa mimarisini andırmaktadır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Minsk Yurtları

Minsk Yurtları

Minsk Yurtları Minskte hangi amaçla olursa olsun eğitim almak isterseniz şayet ilk düşünmeniz gereken konulardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir