Ana Sayfa / Minsk Hakkında / Minsk Saat Farkı

Minsk Saat Farkı

Minsk Saat Farkı

Minsk Saat Farkı
Minsk Saat Farkı

Bugün Türkiye Cumhuriyetinden Avrupa’nın veya Amerika’nın herhangi bir noktasına seyahat etmek beraberinde jetlag veya saat farkı problemlerini de ortaya çıkartmaktadır ve bu nedenle de gezginler saat farkından etkilenmemek adına çeşitli yöntemler geliştirmektedirler. Bu yöntemlerden bir tanesi hiç şüphesiz ki uyumaktır. Uzun süreli seyahatlerde veya geniş saat farklılıklarının olduğu bölgelere olan uçuşlarda saat farkından etkilenmemek adına bugün birçok gezgin gerek uçakta gerek ise varır varmaz saat farkından etkilenmemek için uyumaya karar vermektedir ve bu şekilde çoğu zaman bu kafa karışıklığından kendilerini sıyırmaktadırlar. Ancak Doğu Avrupa ziyaretlerinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları çok ciddi bir saat farkı ayrımı yaşamamaktadırlar. Özellikle Beyaz Rusya ve başken Minsk Saat farkı Türkiye, İstanbul saati ile aynı şekilde ilerlediğinden dolayı İstanbul ve Minsk baz alındığında Minsk Saat Farkı ülkemiz ile yoktur fakat Minsk Saat Farkı Avrupa’nın diğer ülkeleri ile vardır. Örneğin Paris ile Minsk arasındaki saat farkı -1’dir. Yani saat Paris’te 17:00 olduğunda Minsk’te 16:00’dır ve elbette ki Minsk’in Paris’ten daha doğuda ve daha yukarıda olmasından kaynaklıdır bu zaman aralığı.

Beyaz Rusya ekonomisini dış turizme adadığından dolayı özellikle Ortadoğu ve Balkanlardan gelen birçok ziyaretçiye yılın her mevsimi kapılarını açmaktadırlar. Kış veya Yaz ayalarında hemen hemen aynı doluluk oranına sahip olan Beyaz Rusya başkenti Minsk sayesinde bugün hem ucuza seyahat etmenin hem de eğlenceyi, kültürü ve tarihi aynı anda yaşamanın en ortak buluşma noktalarından bir tanesidir. Dolayısı ile özellikle Türkiye Cumhuriyeti’nden Beyaz Rusya ve diğer Doğu Avrupa ülkelerine yapılan ziyaretler oldukça fazla bir şekilde yılın hemen her ayında her mevsimde artmaktadır. Söz konusu ekonomik durumlar olduğunda özellikle 2018 yılının son çeyreği itibariyle dolar ve Euro kurlarının hızlı yükselişi beraberinde dolar veya Euro kullana ülkelere seyahat etme konusunda çoğu zaman bütçe dostu olmayan problemler yaşatmaktadır ve bu nedenle de Beyaz Rusya gerek kendine ait para birimi gerek ise ekonomisinin gerçekten turistleri zor durumda bırakmaması nedeniyle en çok rağbet gören ülkelerden bir tanesi olduğu su götürmez bir gerçektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avantajlı Minsk turu

Minsk Neyi Meşhur?

Minsk Neyi Meşhur? Minsk biralarıyla meşhur bir şehirdir. Belarus veya Türkçe Belarus, 1991’de Sovyetler Birliği’nden ayrılan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir