Son Eklenenler
Ana Sayfa / Minsk Hakkında / Minsk Vize Yok

Minsk Vize Yok

Minsk Vize Yok

Minsk Vize Yok
Minsk Vize Yok

Schengen vizesi Avrupa Birliği üyesi olmayan ülkeler için çoğu zaman uzun süreli vize izinlerinde zorluklar yaşatabilmektedir. Dolayısıyla kısa süreli vize alımlarında turistlerin Schengen ülkelerinde yapacağı alışverişlerde konaklamalarda ve gezilerde Schengen ülkeleri iyi bir kar sağlamaktadır fakat Doğu Avrupa ülkeleri özellikle Beyaz Rusya bu konuda farklı bir politika izleyerek Schengen vizesi istemektedir çünkü Avrupa Birliği’ne üye değildir. Bu nedenle Minsk vize yok uygulamasıyla Türkiye Cumhuriyeti’nden Beyaz Rusya’ya yapılan ziyaretlerde herhangi bir vize işlemi gerekmemektedir. Dolayısıyla Beyaz Rusya’da en çok ziyaret edilen bölge olan Minsk vize yok uygulamasıyla özellikle Ortadoğu ve Asya ülkelerinden sıklıkla turist çekmektedir.

Minsk vize yok uygulaması ile beraber zaten eğlence ve aktivitelerin oldukça yoğun olduğu bu şehirde turistler belli şartları sağlayarak uzun süreli veya kısa süreli ülkeye giriş çıkışları ile beraber Beyaz Rusya ekonomisine doğrudan katkı sağlamaktadırlar. Çünkü Beyaz Rusya ekonomisi oldukça kuvvetli olan bir ülke değildir ve üretiminden ziyade ekonomik gelirini Turizm ile karşılamaktadır. Bu bağlamda ekonomisi turizme dayalı olan Beyaz Rusya başkenti Minsk ile beraber ekonomisini güçlü tutmaktadır. Tarihi oldukça eskilere dayanan Beyaz Rusya ve Minsk sadece eğlence sektörü için değil aynı zamanda kültür ve tarih turizmi yapmak isteyen turistler için sosyal olarak bir alt sektörde doğurmuştur ve bu çerçeveden bakıldığında ise ülke ve başkenti yapılan ziyaretler sonucunda ekonominin de oldukça ucuz olması nedeniyle hemen herkes rahatlıkla alışverişlerini gerçekleştirebilmekte konaklama ve yeme içme gibi durumlarda da çok ciddi bir maddi yükümlülüğün altına girmeden tatillerini gerçekleştirebilmektedir. Turizm sektörü Beyaz Rusya için hayati bir önem taşıdığından dolayı bu noktada yerel halkın da turistlere karşı oldukça sıcak ve misafirperver olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Beyaz Rusya’da Ayrıca Türk Büyükelçiliği bulunmaktadır ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları da Belarus ziyaretleri esnasında karşılaşabilecekleri tüm problemlerde Minsk de bulunan Türkiye Cumhuriyeti konsolosluğunu ziyaret edebilmektedir. Ülkeye giriş çıkışlar hakkında detaylı bilgi edinebilmek adına Belarus Başkonsolosluğu resmî web sitesinden detaylı bilgiler elde edilebilir ve Sağlık Sigortaları hakkında da önemli bilgiler yine yapılacak ufak bir web araması sonucunda rahatlıkla bulunabilmektedir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Minsk Yurtları

Minsk Yurtları

Minsk Yurtları Minskte hangi amaçla olursa olsun eğitim almak isterseniz şayet ilk düşünmeniz gereken konulardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir