Ana Sayfa / Minsk Hakkında / Minsk’e Ne Zaman Gidilir?

Minsk’e Ne Zaman Gidilir?

Minsk’e Ne Zaman Gidilir?

Yurtdışı tatili denildiğinde şüphesiz ki birçok kişinin aklına gelen güzel yerlerden bir tanesi de Minsk’tir. Beyaz Rusya’nın başkenti olan Minsk, içerisinde bulundurduğu düzenli yolları, göz alıcı tarihi yapıları ve nefis lezzetleri ile ilgi odağı olmayı başarmıştır. Yurtdışı tatilinde kesinlikle görülmesi gereken yerler listesi başında yer alan Minsk, konum olarak Türkiye’ye oldukça yakın bir mesafededir. Hava yolları aracılığı ile ulaşımı sağlanan Minsk’e, ilkbahar ya da yaz mevsiminde ziyaret için en ideal şehirdir. Minsk’e ne zaman gidilir sorusunun cevabı olarak yazın en sıcak günlerinde, ortalama Minsk’te havanın 20- 24 derece olduğunda tercih edilebilir. Öyle ki Minsk Cadde ve sokakları rahatlıkla ancak yaz mevsiminde gezilebilir.

Minsk’te Gezilecek Yerler

İnternet arama motorlarında Minsk’e ne zaman gidilir araştırmalarının yanı sıra şehir içerisinde gezilecek yerler de araştırılır. Minsk içerisinde nereye çıkılırsa çıkılsın tarihi bir kilise ya da katedralle karşılaşmak mümkün. Tarihi eserlerinin yanı sıra mutlaka görülmesi gereken doğal güzelliklerin olduğu da unutulmamalı. Minsk içerisinde ziyaretçilerin en çok dikkat çeken eserlerin başında Kutsal Ruh Katedrali ve St. Elena kilisesi geliyor. Yapıların içerisinde bulunan işleme ve süslemeler ziyaretçileri kendisine hayran bırakıyor. Ayrıca Gözyaşı Adası, Gorky Parkı, Belarus Sanat Müzesi ve Belaruz Modern Kütüphanesi’de görülmeye değer alanlar arasında yer alıyor.

Minsk’te Nerede Kalınır?

Minsk içerisinde kalınacak yerler oldukça sınırlı sayıda ve fazla çeşitte olmasa da ziyaretçilerin ihtiyaçlarını giderecek kadar yeterli olduğu söylenebilir. Minsk’e ne zaman gidilir sorusuna alınan cevaplar, bu mevsimde nerede kalınacağı da merak ederler. Minsk bölgesi diğer bölgeler ile karşılaştırıldığında otel fiyatlarının daha uygun olduğu biliniyor. Minsk kalacak yerler ile ilgili internet üzerinden yapılan detaylı araştırmalar, en uygun kalacak yerini bulmak için doğru bir seçim olabilir.

Minsk içerisinde en iyi ve sıklıkla tercih edilen konaklama yerlerinin başında Tsenttralıy geliyor. Şehrin kalabalığından uzak bir yerde tatilini geçirmek isteyenler için ise Leninsky öncelikli seçimler arasında yer alıyor. Misk halk genelinde Rusça konuşulduğundan gitmeden önce eğitim ya da seyahat esnasında rehberden destek alınması tavsiye ediliyor.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Avantajlı Minsk turu

Minsk Neyi Meşhur?

Minsk Neyi Meşhur? Minsk biralarıyla meşhur bir şehirdir. Belarus veya Türkçe Belarus, 1991’de Sovyetler Birliği’nden ayrılan, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir