Son Eklenenler
Ana Sayfa / Minsk Hakkında / Minsk’te alışveriş

Minsk’te alışveriş

Minsk’te alışveriş

Minsk'te alışveriş
Minsk’te alışveriş

Yurtdışı seyahatlerinde gerek gidip görülen yerden bir hatıra amacı ile gerek ise ihtiyaç veya hediye amacı ile satın alınan ürünler hem bazen bagaj kapasitesi hem de bazen ekonomik şartlar neticesi ile sınırlandırılmaktadır. Bu nedenle de yurtdışında alışveriş yapmak çoğu zaman maliyetli olduğundan dolayı alışveriş için çok ciddi bir miktarda, bütçe bazında para harcamak çoğu gezginin yapmadığı bir şeydir. Bu noktada Doğu Avrupa ülkelerini ziyaret edenler batı Avrupa’ya ziyaret edenlere göre birazcık daha şanslıdır çünkü Doğu Avrupa ülkeleri Batı Avrupa ülkelerine nazaran çok daha ucuz ve maliyetsizdir. Doğu Avrupa’nın en ucuz ve en gelişmiş ülkelerinden biri olan Beyaz Rusya özellikle ekonomisini turizme adadığı için yabancı ülkeden turizm amacıyla gelen ziyaretçiler için özellikle alışveriş konusunda oldukça düşük maliyetli ürünleri servis etmektedir. Bunun en büyük sebeplerinden bir tanesi ülke içerisinde turistler kaldığı süre boyunca ucuz olan ürünlerden dilediği kadar alıp tamamen maddi bütçesiyle doğru orantılı bir şekilde daha fazlasını arzu etmesinden kaynaklanmaktadır. Basit bir örnek ile ifade etmek gerekirse.

Batı Avrupa ülkelerinde x markalı bir ayakkabı modeli 40 Euro iken Beyaz Rusya’da çoğu zaman bu ayakkabı modeli 25 30 euro arası değişim gösterebilmektedir. Bu sayede 40 euro ücreti olan X model ayakkabıyı almak yerine 2 adet 25 30 euro arası değişen aynı X model ayakkabıyı alarak ikinci ayakkabıyı oldukça ucuz bir maliyet ile satıştadır.

Bu nedenle Minsk’te alışveriş gerçekten oldukça karlı ve ucuz sayılabilmektedir fakat Minsk’te alışveriş yaparken en çok dikkat edilmesi gerekenlerden bir tanesi de uçak bagaj kapasitesini de unutmamaktır. Minsk’te alışveriş elbette ki bütçe ile doğru orantılı şekilde yapılsa da fiyatların oldukça ucuz ve çekici olmasından kaynaklı olarak çoğu zaman turizm amaçlı Minsk’te bulunan turistler ihtiyaç dahilinde olmayan birçok hediyelik eşya ve ürün satın almaktadır bu durumda dikkat edilmesi gereken tek nokta ise satın alınacak ürünün gerçekten ne amaçla satın alındığını iyi bir şekilde özümsemektir.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Minsk Yurtları

Minsk Yurtları

Minsk Yurtları Minskte hangi amaçla olursa olsun eğitim almak isterseniz şayet ilk düşünmeniz gereken konulardan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir